Turecká sauna - HAMMAM

Odporúčaný čas: 15 - 20 minút
Teplota: 38°C
Vlhkosť vzduchu: 20%
Kapacita: 20 osôb

Hammam ponúka exotický spôsob relaxu a oddychu na suchých vyhrievaných laviciach. Interiér sauny je doplnený kohútikmi s vodou na polievanie tela a stredovým mramorovým výhrevným stolom. V tureckom Hammame si odľahčíte telo i myseľ a upevníte zdravie. Príjemné prostredie a relaxačná atmosféra sauny Vás nabijú novou energiou. 

Ak Vás láka nielen vôňa, ale aj tajomstvo orientu alebo chcete v saune vyskúšať skutočný očistný rituál - pravý turecký HAMMAM je pre Vás ideálne miesto na relax.

Tradícia tureckých kúpeľov - Hammam pochádza z islamu, ktorý je založený na prísnych zásadách.  Parné kúpele boli pôvodne určené pre mužov, ktorí pobyt v kúpeľoch brali ako spoločenské stretnutia. 

Slovo hammam v niektorých arabských dialektoch znamená „kúpeľňa“ alebo „toaleta“ v iných dialektoch „ horúci prameň“. Ako súčasť tureckých tradícii je spojený s moslimskou vďačnosťou za vodu a čistotu.

Tradičný rituál tureckej masáže je vysoko intímny a upokojujúci zážitok, z tela sa odplavujú nečistoty a vytratia sa negatívne energie a emócie. Podobne ako pri suchej saune sa  vďaka tureckým kúpeľom  zlepšuje krvný obeh a prečisťuje pokožka. Hammam je vhodný aj pre tých, ktorí majú problémy s dýchaním alebo alergiami. Striedanie studeného a teplého prostredia je skvelým prostriedkom na zlepšenie imunitného systému. 

Nenechajte si ujsť: 
PÍLING S ČIERNYM MYDLOM - čierne mydlo je exfoliačná pasta vyrábaná z olív. Táto pasta sa nanáša na mokré telo v Hammam saune, ktorá je vyhriata na 38°C. Pred umytím sa nechá chvíľu pôsobiť. Potením, sa otvárajú póry, čo pomáha detoxikovať pokožku. Napokon pomocou špeciálnych "Kessa" rukavíc sa na pokožka rozotrie píling a odstránia sa odumreté bunky kože.

Odporúčame:
  • pred návštevou sauny sa osprchujte
  • odložte všetky šperky
  • saunujte sa bez plaviek
  • do sauny vstupujte bez plachty,
  • pred a po saunovaní použite hadicu na opláchnutie lavice v saune
  • po saune sa osprchujte
  • na ochladenie použite ľadové vedro, alebo ochladzovací bazénik
  • nakoniec dostatočne relaxujte a nezabudnite doplniť tekutiny