Od. 1. júna do 3. septembra 2017 je  AQUAPARK a SAI Wellness Senec v letnej prevádzke. Pozor zmena cenníka a otváracích hodín.

- Od 1. júla do 3. septembra 2017 je plavecký bazén (SWIMARENA) súčasťou letného areálu AQUAPARKU bez možnosti samostatného vstupu.


- Voľným vstupenkám do AQUAPARKU Senec, ktoré boli vydané v roku 2013 a staršie (2 a viac rokov) a nie sú označené čiarovým kódom, skončila platnosť ku dňu 31.12.2015.

- Platnosť starých vstupových permanentiek (vydaných v roku 2013 a starších)  je predĺžená do 31.12.2017.Ďakujeme za pochopenie.  

  

Saunové ceremoniály v SAI Wellness Senec

Saunové ceremoniály už aj na Slovensku!

SAI Wellness Senec ako jeden z prvých saunových svetov zaradil do svojej ponuky program Saunových ceremoniálov.

Ide o spestrenie saunovania, ktoré vykonáva skúsený saunár. Pomocou vírenia horúceho vzduchu, polievania kameňov aromatickou esenciou, prípadne aj potieraním pokožky peelingom alebo ďalšími prípravkami sa do saunovania dostáva ďalšia nová dimenzia. 

Saunár poleje horúce kamene vodou, čím miestnosť o pár stupňov ohreje a zvýši relatívnu vzdušnú vlhkosť. Potom drží v ruke uterák a teplú paru od saunovacej pece rozvíri po celom priestore sauny. Celý proces sa opakuje dva až trikrát a trvá maximálne 10 minút. Na záver saunár s uterákom v rukách prudkým mávnutím od stropu naženie horúci vzduch z hornej časti smerom k Vám a vytvorí tak takzvaný parný náraz, ktorý telo ešte viac prehreje a o to intenzívnejšie sa potíte. 

Vyskúšajte raz a uvidíte, že sa Vám tento nový zážitok v saune bude páčiť. Každý mesiac pripravujeme pre vás mix nových saunových ceremoniálov.  Aktuálny harmonogram nájdete v tabuľke.

V letných mesiacoch jún, júl a august saunové ceremoniály neprebiehajú.


Harmonogram saunových ceremoniálov    Takto sme mali v máji napríklad:
PONDELOK 16:00 Pílingové prekvapenie (AS) 
18:00 Klasický (BS)
19:00 Píling z ružových kvetov (AS)
20:00 Aromaterapia  (BS)
UTOROK 16:00 Píling z ružových kvetov (AS) 
18:00 Meditácia (D)
19:00 Pílingové prekvapenie (AS)
20:00 Aromaterapia(BS) 
STREDA 16:00 Pílingové prekvapenie (AS)  
18:00 Bylinkový (BS)  
19:00 Píling z ružových kvetov (AS) 
20:00 Aromaterapia  (BS)  
ŠTVRTOK 16:00 Píling z ružových kvetov (AS)  
18:00 Aromaterapia (BS)
19:00 Pílingové prekvapenie (AS)
20:00 Prekvapenie saunamajstra (BS) 
PIATOK 16:00 Pílingové prekvapenie (AS) 
18:00 Klasický (BS) 
19:00 Píling z ružovýchh kvetov  (AS)  
20:00 Aromaterapia (BS) 
SOBOTA 14:00 Klasický (BS)
16:00 Píling z ružových kvetov (AS)  
18:00 Aromaterapia (BS)  
19:00 Pílingové prekvapenie (AS)    
20:00 Klasický (BS)
NEDEĽA 14:00 Klasický (BS) 
16:00 Píling z ružových kvetov (AS) 
18:00 Aromaterapia (BS)  
19:00 Pílingové prekvapenie (AS) 
20:00 Klasický (BS)
   

BS - bambusová sauna, AS - Aroma sauna, D - Domček (vonkajšia fínska sauna), RB - Ruská baňa, HS - Hammam sauna

INFO: 

Píling na saunový ceremoniál (soľný, cukrový, medový píling) je spoplatnený sumou 0,50€. Píling si môžete zakúpiť 10 minút pred začatím ceremoniálu.

Na sauna ceremoniál metličkovanie v Ruskej bani sa môžete objednať na recepcii za poplatok 15€/30 minút.

******


Saunové ceremoniály sú vo svete veľmi obľúbené a postupne prichádzajú aj k nám. 

Postupov ako prebieha saunový ceremoniál je veľa. Celý ceremoniál je najmä o vynaliezavosti saunára ako ovievanie vykoná. Môže to byť ľahké ovievanie spodným vzduchom alebo prudké najteplejším vzduchom, ktorý je pod stropom sauny. Celkový čas ceremoniálu je väčšinou do 10 minút, ale existujú aj dlhšie ceremoniály s prestávkou na ochladenie.

Polievanie kameňov môže byť iba vodou alebo najčastejšie vodou pridaním vonnej esencie, niektoré dokonca podporujú potenie. Netradičné je aj použitie snehu alebo priamo veľkých ľadových kociek či ľadovej drte. 

Saunový ceremoniál je istým spôsobom show - je to udalosť, pri ktorej sa dobre spotíte, pobavíte - niekedy to môže byť veľmi veselé, inokedy je to vážny až meditačný zážitok.

Ceremoniály sú okrem sprievodných slov oživené rôznymi zaujímavými rituálmi, ktoré v niektorých prípadoch hraničia už s krátkym divadelným predstavením. Okrem iného môžete zažiť aj napr. „vyšlahanie“ brezovými vetvičkami, pílingy výživnými krémami alebo zážitok z exotickej vône pridaním esenciálnych olejov na žeravé kamene.

Saunové divadlo je milým spríjemnením ceremoniálu -  sauna master je oblečený v tematickom kostýme a v tomto duchu prebieha celý ceremoniál. Stretnúť v saune Miu z Pulp Fiction, Kleopatru alebo prežiť v saune „Tisíc a jednu noc“ sa Vám nepodarí kedykoľvek. 

Ceremoniály majú aj svoje pravidlá. Nakoľko sa počas ceremoniálu intenzívnejšie potíte, jedným zo základných pravidiel je, aby ste osušku či plachtu mali rozprestretú pod celým telom, ak sedíte s nohami na spodnej priečke, tak i pod nimi. Počas saunového ceremoniálu sa zo sauny neodchádza ani sa do nej nevstupuje. Ak ste nováčikom je lepšie zaujať miesto na spodnej priečke. 

Pre saunára ide o fyzicky náročnú činnosť, pri ktorej sa zahreje najviac zo všetkých účastníkov. Preto je zvykom ho na záver odmeniť potleskom.

Vyskúšajte jedinečné saunové ceremoniály, ktoré pre vás pripravujú skúsení saunári - sú veľmi príjemné a účinok saunovania sa vďaka nim stáva ešte intenzívnejším!

Saunové ceremoniály - Vaše nové zážitky!

 

 

 

cvicenie-floatfit.jpg eshop.jpg
Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.