Od. 1. júna do 3. septembra 2017 je  AQUAPARK a SAI Wellness Senec v letnej prevádzke. Pozor zmena cenníka a otváracích hodín.

- Od 1. júla do 3. septembra 2017 je plavecký bazén (SWIMARENA) súčasťou letného areálu AQUAPARKU bez možnosti samostatného vstupu.


- Voľným vstupenkám do AQUAPARKU Senec, ktoré boli vydané v roku 2013 a staršie (2 a viac rokov) a nie sú označené čiarovým kódom, skončila platnosť ku dňu 31.12.2015.

- Platnosť starých vstupových permanentiek (vydaných v roku 2013 a starších)  je predĺžená do 31.12.2017.Ďakujeme za pochopenie.  

 Popis a účinky jednotlivých sáun


EUKALYPTOVÁ PARNÁ SAUNA

Odporúčaný čas: 10 - 15 minút
Teplota: 43°C
Vlhkosť vzduchu: 98 - 100%

Účinky: eukalyptus -  relaxačný, regeneračný a revitalizačný účinok, posiľňuje imunitu a uvoľňuje dýchacie cesty, inhalácia napomáha pri alergiách, nádche a všetkých chorobách dýchacích ciest

Pobytom v parnej saune sa prečisťuje pokožka tela. Para nám napomáha odstrániť odpadové látky a podporuje elasticitu kože. Parný kúpeľ priaznivo posobí predovšetkým na dýchacie cesty, pri oslabení ciev alebo pri zrazeninách. Účinkom pary sa uvoľní svalstvo a nastáva celková relaxácia organizmu.


SAUNA RUSKÁ BAŇA

Odporúčaný čas: 5-10 minút
Teplota: 60°C - 70°C 

Ruská baňa je drevená sauna, ktorá sa vykuruje pomocou parnej rúry a pece, na ktorej sú naskladané kamene. Kotol ohrieva vodu, ktorú potom leje na horúce kamene. Do vody pridávame eukalyptus alebo tinktúru z brezového lístia – tieto doplnky majú liečivé účinky a príjemnú vôňu.Vďaka vlhkému vzduchu, ktorý má vyššiu tepelnú vodivosť ako vzduch suchý, dochádza v ruskej bani k hĺbkovému prehriatiu tkanív. Na rozdiel od fínskej sauny, kde je telo vystavené teplu agresívnejšie, dochádza oveľa menej k búšeniu srdca a vazospazme. V kombinácii s účinkom masáže s metličkou má ruská baňa úžasné zdravotné výhody. Odporúčame ruskú baňu pri bronchiálnej astme, artritíde, chronickej bronchitíde, ochorení obličiek. Horúce a vlhké teplo uvoľňuje svaly a obnovuje ich výkon, zlepšuje stav pokožky, vďaka poteniu odľahčuje obličky a vysoká teplota urýchľuje krvný obeh, je zvýšená činnosť srdca a pľúc, ktorých vytrvalosť sa rozvíja. Nič ale netreba preháňať!

 

 

SOĽNÁ SAUNA

Odporúčaný čas: 10 - 15 minút
Teplota: 39°C
Vlhkosť vzduchu: 90%


Účinky: relaxačný a dezinfekčný, inhalácia minerálnych solí napomáha dýchaniu, detoxikuje organizmus

Soľ okrem iného, obsahuje mminerálne látky, ktoré pozitívne vplývajú na náš organizmus. Detoxikuje ho, podporuje jeho obranyschopnosť a podporuje prirodzenú očistu tela. Soľná sauna stimuluje krvný obeh, pôsobí ako prirodzený peeling celého tela a posilňuje imunitný systém. Hĺbkovo čistí pokožku a vyplavuje toxíny z tela. Pokožka sa tak zjemňuje a omladzuje.

Aby sme sa mohli tešiť z maximálnych účinkov soľnej sauny, je dobré ju navštevovať pravidelne.

 

TURECKÁ SAUNA – HAMMAM

Odporúčaný čas: 15 - 20 minút
Teplota: 38°C

Hammam ponúka exotický spôsob relaxu a oddychu na suchých vyhrievaných laviciach. Interiér sauny je doplnený kohútikmi s vodou na polievanie tela a stredovým mramorovým výhrevným kameňom. V tureckom Hammame si odľahčíte telo i myseľ a upevníte zdravie. Príjemné prostredie a relaxačná atmosféra sauny Vás nabijú novou energiou. V sezóne prevádzkujeme aj tradičný turecký kúpeľ.


INFRA SAUNA

Odporúčaný čas: 15 - 30minút
Teplota: 40 - 60°C

Účinky: stimuluje svaly a orgány, prehrieva organizmus do väčšej hĺbky, následkom čoho je vyvolané silné potenie, čím dochádza k prečisteniu organizmu, odstráneniu jedovatých látok a ťažkých kovov

Neviditeľné infračervené lúče zabezpečujú teplo, ktoré pôsobí na organizmus ako slnečné lúče bez škodlivého UV žiarenia. Pobyt v infrasaune napomáha k zníženiu hmotnosti a odbúraniu tukov. Infra sauna hojí stavy akné, ekzémy, psoriázu, popáleniny a zmierňuje jazvy na koži.

 

BAMBUSOVÁ  SAUNA

Odporúčaný čas: 10 - 15 minút
Teplota: 80 - 90°C
Vlhkosť vzduchu: 20 - 35%

Účinky: regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia 

Okúste saunu trochu inak a nechajte sa previesť svetom wellness po boku našich profesionálnych saunových animátorov.

Pobyt v bambusovej saune je tou pravou ochutnávkou zážitkového saunovania, saunovej ceremónie. Saunový ceremoniál spája saunovú show, divadlo a saunovú kozmetiku (peelingové soli, cukry, medy,..). Celým programom Vás bude sprevádzať profesionálny sauna master. Saunár polieva kamene vodou s vonnými esenciami a tým zvyšuje vlhkosť vzduchu v saune. Návštevníci tak majú pocit vačšieho tepla. Saunár následne prevádza parné nárazy froté uterákom/vejárom a víri horúci vzduch nad kameňmi po celej saune. Sprievodné slovo sauna mastera, vône a zaujímavý zážitok Vám spríjemnia pobyt v saune.

 

AROMATICKÁ PARNÁ SAUNA

Odporúčaný čas: 10 -15 minút
Teplota: 43°C
Vlhkosť vzduchu: 98 - 100%

Účinky: citrusové plody - osviežujúci účinok, používa sa pri infekcii, vyčerpaní, vhodné pri detoxikačnej kúre a problémoch s mastnou pleťou

Pobytom v parnej saune sa prečisťuje pokožka tela. Para nám napomáha odstrániť odpadové látky a podporuje elasticitu kože. Parný kúpeľ priaznivo pôsobí predovšetkým na dýchacie cesty, pri oslabení ciev alebo pri zrazeninách. Účinkom pary sa uvoľní svalstvo a nastáva celková relaxácia organizmu.


FÍNSKA SUCHÁ  SAUNA

Odporúčaný čas: 5 -10 minút
Teplota: 100°C
Vlhkosť vzduchu: 20 - 35%

Účinky: regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia 

Vysoká teplota vzduchu v tzv. fínskej saune napomáha k zvýšeniu potenia sa tela, tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Zlepšuje sa imunitný systém a celková regenerácia organizmu. Priaznivé účinky suchej sauny sa prejavujú prekrvením pokožky, podkožia a svalov. Pobyt v suchej saune pôsobí blahodárne a uvoľňujúco na psychiku.

Pobyt v saune zakončite ochladením tela v ochladzovacom bazéniku.


OCHLADZOVACÍ BAZÉN

Teplota: 10 – 12°C
Účinky: ochladenie po suchej saune, prekrvenie tela, otužovanie 

Kontraindikácie: nízky alebo vysoký tlak, akútne infekčné ochorenia

Až ponorenie do studenej vody robí z horúcej sauny ten pravý zážitok. Ponoriť sa do veľkého množstva vody – natiahnuť sa a relaxovať.


KNEIPPOV KÚPEĽ

Kneippov šľapací kúpeľ patrí medzi procedúry povzbudzujúce krvný obeh. Je kúpeľom pre Vaše nohy. Striedanie studenej a teplej vody je balzamom pre dolné končatiny. Dochádza k rozšíreniu ciev a k zlepšeniu krvného obehu.  Základom Kneippovho kúpeľa sú vaničky - bazéniky, s hĺbkou vody 30 cm a s teplotami 10 -16°C a 36 – 40°C. Dno bazénikov je tvorené štrukturovaným povrchom - kamienkami, ktoré pozitívne dráždia reflexné zóny chodidla. 

Pri procedúre vstúpi klient najprv do kúpeľa teplého, potom prestúpi do studeného kúpeľa, cyklus opakuje 6 – 10 krát po 30sek., ukončí studenou vodou a dôkladným vyutieraním končatín do sucha. 

 
cvicenie-floatfit.jpg eshop.jpg
Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.