Od. 1. júna do 3. septembra 2017 je  AQUAPARK a SAI Wellness Senec v letnej prevádzke. Pozor zmena cenníka a otváracích hodín.

- Od 1. júla do 3. septembra 2017 je plavecký bazén (SWIMARENA) súčasťou letného areálu AQUAPARKU bez možnosti samostatného vstupu.


- Voľným vstupenkám do AQUAPARKU Senec, ktoré boli vydané v roku 2013 a staršie (2 a viac rokov) a nie sú označené čiarovým kódom, skončila platnosť ku dňu 31.12.2015.

- Platnosť starých vstupových permanentiek (vydaných v roku 2013 a starších)  je predĺžená do 31.12.2017.Ďakujeme za pochopenie.  

 Metličkovanie v saune "Ruská baňa"


Sauna Ruská baňa je skvelý vynález, ktorý prináša silu a zdravie pre tých, ktorí ju používajú správne a múdro.

História „ruského kúpeľa“ siaha až do staroveku, názov má pôvod v gréčtine, pričom význam gréckeho názvu môžeme voľne preložiť ako „zaháňa bolesť a smútok“.

Ruská baňa je veľmi užitočná ako terapeutické činidlo. Pomáha sa zbaviť mnohých chorôb. 

Zahriatie v ruskom kúpeli je nielen príjemné, ale aj veľmi užitočné. V saune sa dýchanie stáva hlbšie, vyčistí priedušky a pľúca. Zlepšuje krvný obeh a stimuluje metabolizmus.

Pretože vlhký vzduch má vyššiu tepelnú vodivosť ako vzduch suchý, dochádza v ruskej bani k hĺbkovému prehriatiu tkanív. Na rozdiel od fínskej sauny, kde je telo vystavené teplu agresívnejšie, dochádza oveľa menej k búšeniu srdca a väzospazme. V kombinácii s účinkom masáže s metličkou má ruská baňa úžasné zdravotné výhody pri bronchiálnej astme, dna, artritíde, chronickej bronchitíde a aj ochorení obličiek. Horúce a vlhké teplo uvoľňuje svaly a obnovuje ich výkon, zlepšuje stav pokožky. Vďaka poteniu sa odľahčia obličky a vysoká teplota urýchľuje krvný obeh. Zvyšuje sa činnosť srdca a pľúc, pričom sa rozvíja ich vytrvalosť. 

Hlavným nástrojom v ruskej bani je dubová, brezová, alebo jedličková metlička. Každá z nich má liečivé účinky.

Ovievanie tela metličkou je druh masáže, ktorá posilňuje obeh, čo prispieva k následnému kontrastu teplôt, zintenzívňuje potenie a zrýchľuje metabolizmus. 

Všeobecne je metlička nepostrádateľným atribútom ruskej bane. Väčšinou je pletená z mladých brezových vetvičiek, lístie je mäkké a voňavé. 

Ako každá liečebná metóda aj ruská baňa si vyžaduje ovládať určité postupy, znalosti a návyky, preto Vám ponúkame služby nášho skúseného inštruktora, ktorý Vás pod svojím vedením zoznámi s ruským kúpeľom.


PRIEBEH CEREMÓNIE:

  • Naparenie: telo sa ohreje, začína sa potenie 
  • Ovievanie, hladenie a masírovanie tela metličkou 
  • Detoxikácia tela medom
  • Ošľahávanie a strečing tela metličkou
  • Schladenie v studenej vode (ochladzovací bazén alebo sprcha)
  • Odpočinok pri šálke čaju


Celkový čas trvania ceremóniálu: 30 minút

Cena: 15€/osoba (cena zahŕňa: 1x metlička, med, šálka čaju)


Vstup na metličkový ceremoniál je možný len so zakúpeným vstupom do SAI Wellness.

Na metličkový ceremoniál je potrebné objednať sa vopred buď na recepcii SAI Wellness alebo si termín môžete rezervovať aj telefonicky na tel.č.: 02/45 64 80 22. Maximálny počet na jeden ceremoniál sú 4 osoby.


Tešíme sa na Vašu návštevu.

Tím SAI Wellness

cvicenie-floatfit.jpg eshop.jpg
Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.